NAŠA FILOZOFIA

VZNIK FARMY

Farma vznikla v roku 2009, keď sme si išli obzrieť opustenú farmu po starých rodičoch, ktorá sa nachádza neďaleko Šurian. 

Chceli sme tak trošku nadviazať na kedysi úspešné gazdovanie svojich predkov.

V súčasnosti sa prezentujeme ako malá rodinná firma a zaoberáme sa výrobou kvalitných 52% ovocných  destilátov. 

Nie sú výnimočné len chuťou a arómou, ale i druhom ovocia, ktoré používame na ich výrobu. 

Sú to najmä plody ruže šípovej, /šípky/ a divé slivky, /mirabelky/, ktoré každoročne zbierame na našej farme "Dvor Morgov."


NAŠA FILOZOFIA

Úrodná černozem a priaznivé klimatické podmienky dávajú týmto plodinám špecifickú chuť, čo sa snažíme využiť na výrobu jedinečného  destilátu. 

Naše produkty neobsahujú žiadne chemické a konzervačné látky, sú vyrobené z pravého ovocia, ktoré nie je potrebné chemicky ošetrovať. 

Navyše, všetky pracovné postupy, počnúc zberom, čistením, až po kvasný proces, robíme zásadne ručne. Zber a čistenie šípok je veľmi náročný proces a to nám umožňuje vyrobiť len obmedzené množstvo tejto vzácnej liehoviny. 

Okrem našich destilátov ponúkame aj  vlašské orechy a sušené  šípky. 


CHUŤ KVALITNÉHO DESTILÁTU

Chuť ovplyvňuje predovšetkým zloženie destilátu. 

Pravý ovocný destilát vyniká medzi ostatnými destilátmi svojimi jedinečnými chuťovými a vonnými vlastnosťami. Obsahuje vodu a lieh konkrétneho druhu ovocia, z ktorého je príslušným technologickým procesom vyrobený. 

Nie je prípustné, aby sa na tejto väzbe, ktorú pravý ovocný destilát predstavuje čo i len okrajovo podieľali iné zložky tak typické pre lacnejšie druhy liehovín v našej obchodnej sieti. Sú to prevažne rôzne typy liehov, umelých aróm, stabilizátorov, sirupov a dochucovadiel.

 Pravý ovocný destilát nie je riedený iným typom liehu a obsahuje len lieh vzniknutý kvasením ovocia konkrétneho druhu s obsahom alkoholu približne 50%.